Koło Robotyki
Grodzisko Górne

O nas

Koło robotyki powstało w 2008 roku z inicjatywy naszego nauczyciela informatyki - Pana Macieja Polańskiego. Odtąd inspirowaliśmy młodzież do nauki budowy i programowania robotów autonomicznych (bez zdalnego sterowania, na których szczególnie się skupiamy) początkowo głównie poprzez obozy RoboCamp i turnieje FLL.

W 2014r. wygraliśmy konkurs TopBot, który umożliwił nam wyjazd na GCER i start w organizowanym, w ramach konferencji, konkursie robotów autonomicznych Botball. Odtąd głównymi konkursami/konferencjami na których się skupiamy to: FLL, ECER i GCER.

Poza tym zajmujemy się popularyzacją robotyki poprzez pokazy oraz organizację własnego konkursu GG-Robot w którym wystartowała w tym roku rekordowa liczba niemal 60 drużyn z całej Polski, Węgier i Włoszech.

Ostatnie osiągnięcia

ECER - Malta | 2018

Reprezentowały nas cztery drużyny:

GCER - USA, Oklahoma | 2017

Reprezentanci Koła Robotyki w dniach 8 – 12 lipca po raz czwarty z rzędu startowali w Światowym Finale Budowy i Programowania Autonomicznych Robotów Mobilnych Botball. Swoimi wynikami w turnieju potwierdzili miejsce naszej szkoły w światowej czołówce szkół, które w sposób szczególny zajmują się nauczaniem programowania i robotyki.Wyniki przedstawiają się następująco:

FLL - Wołomin, Debreczyn, Regensburg | 2016/2017

Reprezentowały nas dwie drużyny. Młodsza, która zajęła 3 miejsce oraz starsza która zakwalifikowała na dalsze etapy i której wyniki przedstawione sa poniżej.

Pierwsze miejsce na etapie regionalnym w Wołominie oraz nagrody:

Piąte miejsce na półfinale w Debreczynie i awans dalej jako najlepsza polska drużyna.

Uczestnictwo na Finale Centralnej Europy w Regensburgu oraz osiągnięcie dobrych wyników.

Aktualne wyzwanie

Po bardzo udanym etapie regionalnym na Europejskiej Konferencji Robotyki Edukacyjnej przygotowujemy się do etapu finałowego czyli Globalnej Konferencji Robotyki Edukacyjnej, która odbędzie się w tym roku, w USA (Kalifornia, Indian Wells).

Tym razem zdecydowaliśmy, że będą reprezentować nas dwie drużyny - w konkursie Botball oraz KIPR Aerial. Wyjazd tego typu jest dużym wyzwaniem zarówno pod względem organizacyjnym jak i finansowym. Jeśli chcesz w jakiś sposób wesprzeć nasz wyjazd przejdź do zakładki zostań sponsorem.

Zostań sponsorem

Aby wyjechać w pełnym 5-cio osobowym składzie musimy zebrać brakujące fundusze, które zostaną przeznaczone głównie na przelot oraz zakwaterowanie. Koszt dla jednego członka zespołu to kwota około 7000 zł.

W zamian za wsparcie jesteśmy w stanie reklamować Twoją działalność poprzez:

Dane kontaktowe:
tel.kom. +48 602 827 271 lub 017 2436023
Email: dyrektor@zsleji.pl lub sekretariat@zsleji.pl

Możesz również wesprzeć nas bezpośrednio poprzez przelew na konto bankowe.

Firmy/instutucje które już nas wspierają